Göbek eriten 5 cerrahi yöntem!

.jpg

Göbeğinizi içinize çekmekten bıkmadınız mı? Sizi göbek eriten beş estetik uygulamayla tanıştıralım.

17003.jpg

1- Lazer Lipoliz

Lipoliz, yağ dokusunun içerisine lazer enerjisiyle gönderiliyor ve o bölgede yağların parçalanmasına yardımcı oluyor. Yöntem, gevşek deriyi toparladığı karın bölgesinde de kullanılabiliyor. Ataşehir Estethica’dan Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Büyükçayır, “Lazer lipoliz yöntemi lokal anestezi altında yapılıyor. İşlem sonrası morluk ve şişlik az oluyor” diyor. Bu yöntemin sonuçları 6 hafta sonra görülmeye başlıyor ve 4 ay boyunca etkisi devam ediyor. Lazer lipoliz, daha önce liposuction yapılan bölgelerde, revizyon ve rötuş için de uygulanabiliyor. Aşırı gevşekliğin olduğu durumlarda ise lazer lipolizin yararları sınırlı olabiliyor. Bu durumda “lifting” işlemleri ile birlikte yapılması daha uygun olabiliyor. Seans ücretleri 150-200 TL arasında değişiyor.

17004.jpg

2- Oksijen terapi tüpü

Oksijen Terapi Kürü, özellikle kavitasyon yöntemiyle birlikte kullanıldığında etkili sonuçlar vermeyi amaçlıyor. Mediest Cerrahi ve Medikal Estetik Center doktoru Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahı Op. Dr. Atilla Alp, “Sadece baş dışarıda şekilde girilen dinlendirici oksijen kapsülünde, 45 dakika boyunca alınan yüzde 98 oksijen, ilk seanstan itibaren etkisini gösteriyor. Oksijen terapi kürü ayrıca; su tutulumunu azaltmaya, cildi temizlemeye, kasları rahatlatarak ağrı ve yorgunluğu gidermeye, metabolizmayı hızlandırmaya, stres ile endişe duygusundan uzaklaştırmaya da yardımcı oluyor” diyor. 5-10 seanslık paket program 1000-2000 TL arasında tutuyor.

17005.jpg

3- Karından iğne ile incelme

Son yıllarda özellikle Amerika’da çok kullanılan bir yöntem olan Human Chorionic Gonadotrophine (HCG) programı artık Türkiye’de de uygulanmaya başladı. Özel Hay Polikliniği’nden Estetik Medikal Hekimi ve Beslenme Danışmanı Dr. Gönül Ateşsaçan, tedavinin karın, bel ve kalça bölgesinde yağ fazlalığı olanlar için uygun olduğunu belirtiyor. Bu programa başlayanlara ayrıca her gün karından bir adet iğne yapılıyor. İğne üçüncü günden itibaren tok tutuyor ve yedinci günden itibaren de kilo verdirmeye başlıyor. Verilen kilolar bölgesel olarak, yağdan gidiyor. Program iki ay sürüyor ve vücut analizi her hafta yapılmaya devam ediliyor. İki aylık süre içinde kişinin kilosuna göre 23-40 iğne yapılıyor. Programın ücreti ise 2 bin dolar civarında oluyor.

17006.jpg

4- Ultrasonik liposuction

Yeni uygulanan yöntemlerden biri olan ultrasonik liposuction, yağa şekil verme olarak tanımlanıyor. Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Yakup Avşar, “Estetik cerrahide yağ, altın çağını yaşıyor diyebiliriz. Karın ve bel bölgesine yapılan ultrasonik liposuction ile bel bölgesindeki simit giderilmeye, karın düz hale getirilmeye çalışılıyor. Yağda yapılan şekillendirmeyle de karın kaslarındaki baklava dilimi şekli de ortaya çıkarılmış ve bel oluğu oluşturulmuş oluyor” diyor. Ultrasonik liposuction’da klasik liposuction’dan farklı olarak; önce liposuction yapılacak bölgeye ultrasonik ses dalgası veriliyor ve yağların parçalanması sağlanıp ince kanüllerle yağ vakumlanıyor. Alınan yağlar, ihtiyaca göre yine kişinin vücudunda değişik bölgelerde kullanılabiliyor. Uygulamanın ücreti bölgeye ve yapılacak işleme göre 4500–8500 TL arasında değişiyor.

17007.jpg

5- Kavitasyon ve Quantum

Son günlerde hakkında çok konuşulan yöntemlerden biri olan kavitasyon uygulaması, oluşturduğu düşük frekanslı ultrason ses dalgaları ile yağ hücre zarlarını parçalamaya ve açığa çıkan yağın vücuttan atılmak üzere kan ve lenf yoluyla bölgeden uzaklaştırılmasına yardımcı oluyor. Özel Nişantaşı Sculpture Polikliniği’nden Estetisyen Elif Şahin Altun, “Kavitasyon katı ve yerleşmiş olan yağların sıvılaştırılmasına ve bu yağların atılımına yardımcı oluyor. Quantum yönteminde ise elektrikli pedler yardımıyla çalışmayan adalelerin çalıştırılması amaçlanıyor. Bu sayede söz konusu bölgenin kas ve cilt yapısında kısa sürede gözle görülür bir toparlanma gerçekleşebiliyor” diyor.

17010.jpg

Bu iki uygulamanın birleştiği yöntemde, kavitasyon çıkışından sonra Quantum uygulanıyor ve kaslar çalıştırılarak sıvılaştırılmış yağların yakılması ve atılması daha kolay bir hale getirilmeye çalışılıyor. Karın, basen, popo ve baldırlardaki yağları 40 dakika içinde parçalayabilen kavitasyon uygulaması doğru bir diyet programı ve Quantum ile birleştiğinde 6-10 seansta 2 beden incelme ve aynı zamanda sıkılaşma sağlayabiliyor. 10 seans kavitasyon ve Quantum’un ücreti 2500– 3000 TL arasında oluyor.

Formsante Dergisi

Nilgün Yıldız

17014.jpg

Yorum yapın