Fransız manikürü nasıl yapılır?

..

.jpg

Manikür trendlerinden canlılık ve çeşitlilik French (Fransız) manikürü unuttursa da müdavimleri ondan asla vazgeçemiyor. Bu yüzden podyum stilistleri bu maniküre de farklılık getirdi. Şimdi klasik doğal görünümün dışında başka renklerle de süslenen Fransız manikürünü adım adım nasıl yapacağımızı öğrenelim.

Ama önce her manikürden önce olduğu gibi ellerimizi kremler ya da bebe yağıyla yumuşatıyoruz.

25586.jpg

Tırnaklarınızı uygun uzunlukta kesin ve törpüleyin. Eğer kırılmaya meyilliyse ön kısmını düz ve yanları kıvrımlı kesin. Tırnak üzerinde kolayca kayan bir törpü seçin. Çevresindeki gereksiz etleri ve kütikülleri kesin.

25587.jpg

Düz ya da yuvarlak tırnaklardan hoşlanmıyorsanız, bu sene Lady Gaga’nın başlattığı sivri stiletto tırnakları da deneyebilirsiniz. Biz bunları kullanışsız ve çirkin buluyoruz.

25588.jpg

Tırnaklarınız hazırsa önce bir kat parlatıcı oje ile işe başlayın. Renkli Fransız manikürü deneyecekseniz bu işleme gerek yok. Bunlar kuruduktan sonra ister manikür bandıyla, ister sıradan bir bantla tırnağınızın uzun tarafını açıkta bırakacak şekilde kapatarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Bizim tavsiyemiz mat ve parlak ojeleri bir arada kullanmanız… Çok çarpıcı görünüyor!

25589.jpg

Taban olarak ten rengi, uçuk pembe, rakı beyazı da kullanarak daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

25590.jpg

Özellikle metalik renkleri neonlar ve pastellerle kombinlemekte bu sezon serbestsiniz. Hatta bazı tırnaklarınıza oje bantları ya da desenler kullanabilirsiniz.

25591.jpg

Geçtiğimiz sezondan bu yana ters Fransız manikürünü de görüyoruz. Yukarıdaki işlemin tersini deneyerek bu modeli de kolaylıkla yapabilirsiniz.

25592.jpg

Yorum yapın