Evliliklerine son noktayı koydular!

Beykoz Aile Mahkemesi’nde bugün boşanma davaları olan Cem Uzan ve Alara Uzan çifti dün aralarında yaptıkları bir protokolle uyuşmalı olarak boşandı.

Uzan çiftinin yaptığı protokole göre çocuklar Renç Emre ve Jasmin Paris’in velayeti anneye verildi. Çocuklar senenin 75 günü ise Fransa’ya sığınma arzında bulunan babaları Cem Uzan’ın yanında kalacak. Cem Uzan Alara Koçibey’e ve çocuklara nafaka ödemeyi kabul etti.

Fransa’ya kaçarak sığınma arzında bulunan Cem Uzan ile Alara Uzan aralarında sürpriz bir biçimde protokol yaparak dün Beykoz Aile Mahkemesi’nde uyuşmalı olarak boşandı. Alara Uzan 13 sene evvel bir firma kontratı gibi “evlilik kontratı”yle yaşamını birleştirdiği Cem Uzan’la boşanma protokolü yaparak evliliğini sona erdirdi. Alara Uzan 2009’un Aralık ayında hakkında çıkan mapus cezası sebebiyle Fransa’ya kaçan işadamı Cem Uzan’a şiddetli uyumsuzluk sebebiyle boşanma davası açtı.

Çocuklarına yurtdışı yasağı koydurtan Alara Uzan’a Cem Uzan çocuk kaçırma davası açtı. Bu davayı kaybeden Cem Uzan son olarak Alara Uzan ile uyuşma yoluna gitti. Uzan çiftinin 11 Şubat’ta görülen boşanma davasında duruşma davayı 15 Nisan’aBugün erteledi.

ÇOCUKLARIN VELAYETİ ANNEYE VERİLDİ

Çocukların velayeti anneye verildi ama senede 75 gün baba Uzan ile kalacaklar
Ancak tarafların avukatlarının bir zamandır yürüttüğü boşanmalarına dair protokolü Uzan çifti kabul etti. Bunun üzerine çiftin avukatları mahkeme gününden dün duruşmaya giderek çiftin boşanmak istediğini belirtti. Duruşma da çiftin arasında yaptığı boşanma protokolünü kabul ederek Uzan çiftinin 13yıllık konutluluğuna son verdi. Protokole göre 1998 doğumlu Renç Emre ile 2003 doğumlu Jasmin Paris’in velayetleri anneye verildi.

Çocukların senenin 75 günü Cem Uzan’ın yanında kalması kararlaştırıldı. Ayrıca Cem Uzan çocuklar ve Alara Uzan için bir ölçü nafaka ödemeyi kabul ederken çocukların eğitim giderlerini de karşılayacak. Alara Uzan’ın istediği 2 milyon lira manevi, 7.5 milyon lira parasal tazminatı ‘paramyok’ diyerek vermek istemeyen Cem Uzan’ın avukatları tazminat mevzusunda açıklama yapmaktan çekindi.

Yorum yapın