‘Evliliğimi bitirmemek için sebebim var!’

.

.jpg

Belki uzun bir flört döneminden sonra, belki de bir anda aşık olup evlendiniz. En büyük mutlulukları da en kötülerini de beraber yaşayıp, hayata dair bütün heyecanları beraber üstlendiniz. Şimdi ne oldu da değişti? Aslında düşündüğünüzde hala evli kalmak için birçok nedeniniz var.

Amerikan Huffington Post haber sitesi, boşananların tecrübelerine dayanarak insanların evli kalmaları için geçerli nedenleri açıkladı.

Gözünüz dışarda ve eşinizden daha iyi birini bulacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Diğer kadın veya erkek, eşinizden daha akıllı değil. Bütün kadın ve erkekler aynıdır.

9419.jpg

Çocuk anne ve babasyla yaşadığı zaman daha sağlıklı ve mutlu olur. O birinizin değil ikinizin de çocuğu…

Boşanmak, maddi ve manevi bir sarsıntıdır. Geliri iyi olan taraf, hem nafaka öder, hem de kendine yeni bir hayat kurmak zorundadır. Diğer tarafta yaşadığı standartın altında yaşama durumuna düşer.

9423.jpg

İnsanlar yalnız yaşayamaz. Zamanla başka birine ihtiyaç duyacaksınız. Boşanmış kişilerin çoğu çocuk sahibi ve çocuklar anne veya babalarını başka biriyle paylaşamaz. Çocuk eve sonradan katılan yabancıya alışamaz ve hep problem çıkarır.

Yeni birini hayatınıza soktuğunuzda eski eşinizle çocuğunuz için bile buluşmanız zorlaşacak, sorumluluklarınız yüzünden ilişkiye adapte olamaycaksınız. Eski zamanlardaki gibi rahat ve özgür bir ilişki olacağını düşünmeyin.

9424.jpg

Evden gitsede rahat uykulara dalsam diye düşünürken, duyduğunuz en küçük bir ses bile huzurunuzu kaçırmaya yetecektir. Yanınızda eşiniz varken uyumanın güvenini ve huzurunu tekken hissedemezsiniz.

Birlikte çıktığınız bu yolda tek kalmak sizi yıpratır. Bir hayatı paylaşıyorsunuz, birlikte büyüuorsunuz. Bunun boşluğunu hiçbir şey dolduramaz. Ayrılmak birliktelikten daha kolay bir yoldur önemli olan birlikte ömür boyu yaşayabilmek…

9425.jpg

Yorum yapın