Evde yapabileceğiniz 5 bilezik modeli

.jpg

Yaz sezonunun en rahat ve en şık aksesuarı kelepçe bilezikler oldu. Biz de yaratcılığını kullanmayı seven, fakat masraf yapmayı sevmeyen ELMA güzellerimiz için kendi kendinize yapabileceğiniz süper kelepçe modelleri derledik.

Tembellik yok! Güzellik emek ister, para değil.

27362.jpg

Evinizdeki küçük bir deri parçasını değerlendirebilir ya da kumaş pazarından birkaç liraya satılan parça derilerden satın alabilirsiniz. Oval şekilde kesin, ortalasından simetrik delikler açın ve uygun renkte bir ipi iğneyle deliklerden geçirerek büzülmesini sağlayın. Bu alanı kestiğiniz minik bir deriyle kapatarak kurdele görünümünü elde edin.

İki ucu ister bir kurdeleyle bağlayın, isterseniz dikin. Çok zarif ve çok kolay!

27363.jpg

Lise döneminde taktığınız ya da evde kullanılmayan kravatlardan (bu konuda babanızın yıllar önce taktığı kravatlar çok kullanışlı olacaktır) çok kolay bir bilezik yapabilirsiniz. Sadece kesin ve bir düğme dikin. Zarif ince ya da düz metalik düğmeler de tercih edebilirsiniz.

27364.jpg

Bir çatal ne işe yarar?

Evde yığılan küçük çatalları ısıtın ve kıvırın. Hepsi bu kadar. Ocakta ısıtacaksanız fırın eldivenlerinizi takıp uzak bir mesafeyi tercih edin. Çatalı alüinyum folyoyla kaplamak akıllıca bir yöntem olacaktır. İspirto ocağında çok daha hızlı sonuç elde edebilirsiniz.

Çatal ısındıkça bileğinize uygun boyutlarda bükün ve soğuk suya bırakın.

27365.jpg

Bu sezonun en iddialı dokularından biri transparanlar oldu. Siz de saç tokası ya da kelepçe bilezik yapmak için tüm yapı marketlerde ve bazı kırtasiyelerde satılan perspeks adlı bir tür sert plastiğe ihtiyacınız var. Fırını 200 dereceye kadar ısıtın ve kare şeklindeki perspeksi içine koyun. 5 dakikadan kısa bir süre içinde madde yumuşamaya başlayacaktır. Fırın eldiveniyle alın ve eğin. Madde yapışkan değildir, fakat son derece kolay şekillenebilir.

Çok bekletirseniz baloncuklar oluşabilir. Bu görünümü sevdiyseniz fırını kapatıp birkaç dakika daha ısınmasını bekleyebilirsiniz. Sivri kenarlarını zımparalayın.

27366.jpg

Gömlek manşetlerinden kendinize yepyeni bir bilezik yapabilirsiniz. İsterseniz sadece ekose bir modeli keserek direkt olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Ya da tülbent kenarları için yapılan iğne oyaları ya da dantellerle bileziğinizi süsleyebilirsiniz. Beyaz bir manşeti kumaş boyasıyla da boyayarak (özellikle neon renklerde) canlı bir yazlık bileziğiniz olabilir!

27367.jpg

Yorum yapın