En ünlü 5 güzellik sırrı

.jpg

Doğru bildiğinizi düşündüğünüz güzellik sırlarına daha yakından bakmaya ne dersiniz?

17527.jpg

Çay, gözdeki şişlikleri hemen indirir

Yorgun gözlerinize uygulayacağınız rahatlatıcı bir çay kompresi, kendinizi harika hissetmenizi sağlar. Çünkü çayın dinlendirici ve şişkinlik giderici etkisi vardır.

9517.jpg

Öneri

İki tane çay poşetinin üzerine sıcak su dökün ve biraz demlenmesini bekleyin. Soğuduktan sonra, gözlerinizin üstüne koyup beş dakika bekleyin.

6629.jpg

Saçları günde yüz kez taramak, onları daha sağlıklı ve parlak yapmaz

Saçlarınız, düzenli tarandıklarında daha sağlıklı olacaklar diye bir kural yoktur. Üstelik, düşük kaliteli fırçalar saç uçlarının kırılmasına yol açabiliyor.

17148.jpg

Öneri

Saçlarınızı taradıktan sonra parmak uçlarınızla saç derinize masaj yapın. Bu şekilde kan dolaşımınız hızlanır ve saç kökleriniz daha çok beslenir.

15039.jpg

Havuç yemek, cildi güneş yanığına karşı korur

Havuç yiyerek güneşin zararlı ışınlarından korunmak mümkün değildir. Güneşten zarar görmemek için, güneş ışınlarından ölçülü yararlanmalı ve yüksek koruma faktörlü güneşten korunma ürünleri kullanmalısınız.

14206.jpg

Öneri

Havuç tek başına yeterli olmasa da, güneşten korunma ürünleri ile birlikte kullanıldığında harikalar yaratır. Çünkü havuçtaki ‘beta-karoten’, bronzlaşmayı hızlandırır.

4577.jpg

Limon suyu, çilleri ortadan kaldırırmaz

Limon suyu zaten ince olan cildinizi tahriş edebilir. Yüzünüzde çilleriniz varsa, yüksek koruma faktörüne sahip güneşten korunma ürünleri kullanabilirsiniz.

9127.jpg

Öneri

Limon suyunu, diz ve dirseklerinizdeki sertleşmiş bölgeleri yumuşatmak için kullanabilirsiniz.

8422.jpg

Selülite karşı kahve için

Kahve, iki tarafı keskin bir bıçağa benzer. Fazla içtiğiniz takdirde cildinizin portakal kabuğu görünümü artabilir. Öte yandan, selülit önleyici kremlerin pek çoğunda bulunan kafein, zararlı maddeleri vücudumuzun problemli alanlarından atar ve bu can sıkıcı görünümden de kurtulmamızı sağlar.

7636.jpg

Öneri

Kahve keyfiniz, günde iki fincanı aşmamalı. Uzmanlar, fazlasının selülite neden olabileceğini söylüyorlar.

1335.jpg

Yorum yapın