En güzel üç örgü modeli

.jpg

Bugün saçlarımızı örüyoruz!

Podyumlarda görmeye başladığımız örgü modelleri giderek gelişiyor. Biz bugün sizler için üç model seçtik. Topuz sevenleri de, ruhu genç kalanları da unutmadık.

Saçlar ve tokalar hazırsa, başlayalım!

17529.jpg

Yaz başından beri en çok sevilen bu salaş örgü modeli küçük bir illüzyon numarasıyla çok zormuş gibi görünüyor, değil mi?

Aslında bildiğiniz örgüden hiç farkı yok.

17530.jpg

Saçlarınızı üçe ayırın. Tutamlardan ikisi belirgin derecede daha ince olsun. İllüzyonun sırrı da burada! Sadece bir tutam saç kalın görünecek.

17531.jpg

Sonra saçımızı yandan ve kulak üzerindne örmeye başlıyoruz. Hem spor, hem de çok şık duruyor!

17533.jpg

Sezonun diğer gözde saç modeli topuz ve örgü güçlerini birleştirirse işte ortaya bu sevimli mi sevimli görüntü çıkar! Özellikle geçiş dönemindeki saçların can sıkıcı boyuyla uğraşmak istemeyenlere tavsiye ederiz.

17534.jpg

Saçlarınızı ortadan ikiye ayırın. Kolaylık sağlaması için çalışmayacağınız kısmını toplayın.

17538.jpg

Ensede üçgen şeklinde bir tutam ayırarak (taraktan yardım alabilirsiniz) başınızın tepe noktasına kadar örmeye başlayın.

17540.jpg

İstediğiniz kadar sıkı ya da gevşek kullanabilirsiniz. En son noktaya geldiğinizde geçici bir süreliğine örgünüzü mandal tokayla sabitleyin ve diğer tarafı örmeye başlayın.

17541.jpg

Örgü işlemi bittiğinde ortaya böyle bir görüntü çıkacak. Daha sonra kalan saçı dolayarak topuz yapabilirsiniz.

17544.jpg

Topuzunuzu tokalarla ya da kurdelelerle de süsleyebilirsiniz.

17545.jpg

İşte bizim favorimiz! Alnı süsleyen metal taçların moda olduğu şu sıra peri kızı gibi görünen bu saç modeli en çok katlı saçlara yakışıyor.

17546.jpg

Saçınızı istediğiniz yöne doğru derin bir şekilde ayırın.

17547.jpg

Yana doğru örmeye başlayın. Örgünüz çapraz durmalı, tam arkaya doğru örmeye başlarsanız istediğiniz gibi şekillendiremezsiniz.

17548.jpg

Bu örgüyü sabitleyerek diğer tarafa geçin. İsterseniz örgünüzü göyle de kullanabilirsiniz. Fakat iki taraftan örülerek narin bir şekilde tutturulmuş bir saçların zarafetiyle pek de yarışamaz!

17549.jpg

Topladığınızda örgünüzü gevşetin. Önden bir tutam ayırarak bombe yaratabilirsiniz.

Günün en güzel kızı olmaya artık hazırsınız!

17550.jpg

Yorum yapın