En çok bu dönemde seks yapıyorlar

Amerikan Etraf Sıhhati Bilimleri Enstitüsü’nün araştırmasında Bayanların doğurgan oldukları yarıyılda, yüzde 24 oranında daha fazla ilişki kurduğu görüldü.

Uzmanlar mevzuyla alakalı, basmakalıpta bir Bayan hangi gün gebelik kısmetinin azami olduğunu bütün bilemez. Ama araştırmamız, Bayanların en çok bugünlerde cinsel ilişkiye eğilimli olduğunu gösterdi. Ama bunun arkasındaki biyolojik nedenler hakkında çok az şey öğreniyoruz dedi.

Cosmotürk’te de yer alan habere göre, birinci olasılık yumurtlama evvelindeki beş gün ve yumurtlamanın hakikatleştiği gün süresince Bayanların libidosunun da yükselmesi. Öbür olasılık, Bayanların bu duyarlı yarıyılda daha fazla feremon karşı tarafta cinsel istek yaratan özel kokular üretmesi ya da tüm bu hipotezlerin aksine, daha sık cinsel ilişkiye girmenin yumurtlama sürecini de süratlendirmesi. Araştırmadan çıkan bir başka netice de, Bayanların vasati iki haftada iki defa, başka bir deyişle günde 0.29 defa cinsel ilişki kurması. En doğurgan altı gün süresince ise bu oran günde 0.34’e yükseliyor.

Yorum yapın