Dünyanın en güzel annelerine stil rehberi

.jpg

Elbette sadece genç annelerimizi düşünmedik! Şimdi sıra ‘Yok, bu kız evlenmeyecek’ diye kaygılanan bizim annelerimizde!

Bazen kadınlar orta yaşa geldiklerinde ne giyeceklerini bilemezler. Kimileri kendini sade giysilerle kısıtlar, kimileri ise gençliklerinden kalma demode kıyafetlerde ısrar ederler. Günümüzün modası 40 yaş ve üzeri kadınların rahatça seçebileceği birçok alternatif sunuyor. İşte size doğru seçim yapmanıza yardımcı olacak birkaç ipucu…

25750.jpg

Üzerinize oturan pantolonlar tercih edin. Zamanla vücudunuzda oluşan bölgesel problemleri gizlemenin en kolay yöntemi budur. Vücut tipinize uygun kesim ve stildeki parçayı bulana kadar denemekten bıkmayın.

25754.jpg

Renk seçiminde çok fazla tutucu olmayın. Koyu renkler, siyahlar, kahverengiler orta yaşlı kadınların kaderi olmamalı. Kasvetli ve soluk gözükmeniz için bir neden yok. Mor, turkuaz, su yeşili, uçuk mavi gibi renklerle hem yaşınızın ağarlığını koruyup, hem de şık olabilirsiniz.

23712.jpg

Bu yıl oldukça moda olan ipek bluzlar, özellikle de uzun kollu ve manşetli ise orta yaşlarındaki hanımlar için idealdir.

6979.jpg

Yine bu yılın trendi olan tek parçalı elbiselerden, vücudunuzu saran modeller yerine dökümlü olanları seçebilirsiniz. Özellikle sorunlu olduğunu fark ettiğiniz bölgelere doğru daha bir dökümlü modelleri tercih etmelisiniz.

20686.jpg

Birçok takı yerine bir tane belirin takı takmanız daha uygun olur. Örneğin doğal tonlardaki kıyafetinizin üzerine taktığınız sallantılı bir küpe veya şık bir akşam yemeğinde taktığınız inci kolye yeterli olacaktır.

14111.jpg

Çok kısa eteklerden, yırtık jeanlerden, kont montlardan, apoletli ceketlerden, mini şortlardan kaçının.

25755.jpg

Yorum yapın