Dümdüz saçlar artık hayal değil!

Brezilya’da 5 sene evvel keşfedilen ve namlılar için bırakılmaz hale gelen kalıcı fön, saçların üç ay süresince fönlü gibi görünmesini sağlıyor.

Brezilya’da saç türünün ve havadaki nem oranının saçlarda düzleştirme harekâtını güçleştirmesinden yola çıkılarak bulunan kalıcı fön kısa vakitte saçları hem düzleştiriyor hem de saçların bakımını sağlıyor.

Brezilyalı süper model Gisele Bündchen ve Amerikalı televizyon yıldızı Nicole Ritchie gibi namlıların kullandığı teknik 307 dolara 470 TL mülk oluyor.

Kuaförlük tarihinde bir devrim olarak da anılan uygulama sırasında saça keratin ve formaldehid kimyeviyi sürülüyor ve ‘ütüleniyor’. Kalıcı fön 5 safhada yapılıyor ve operasyon bir saat sürüyor. Saça besleyici tesirde de bulunan Brezilya fönü sayesinde saç yumuşaklık kazanıyor ve elektriklenme önleniyor, ayrıca neme karşı koruma sağlanıyor.

Kuaförler, bu harekâtı yapacak bireyin seçilmesi sırasında çok dikkatli davranılması gerektiği ihtarında bulunuyor. Popülerleşmesiyle artık bir hayli kuaförde uygulanan teknikte kimyevilerin yanlış karıştırılması ve kullanılması saç dökülmesi ve kelliğe neden olabiliyor.

Yorum yapın