Düğüne bir yıl varsa hazırlıklar başlasın!

.jpg

‘Daha düğüne çok var’ dedikten sonra düğün gününün gelmesi birkaç gün sürecek! En güzel gününüz için koştururken zaman darlığı çekeceksiniz. Bu yüzden temkinli davranarak bir yıl öncesinden adım adım ihtiyaçlarınızı karşılamaya başlayın.

Biz size yardımcı olalım.

28923.jpg

12 ay kala

Düğün tarihinizi belirleyip herkese gerekli duyuruyu yaptıktan sonra işiniz başlıyor. Bütçenize uygun yerleri araştırabilmek için hızlı davranmalısınız. Düğün için daha çok masraf yapmanız gerektiğinden müstakbel eşinizle birlikte ortak bir hesap açarak para biriktirmeye başlayabilirsiniz. Bu sürede yasal yükümlülük ve haklarınızı da öğrenin.

28924.jpg

10 ay kala

Düğün için organizasyon şireketleriyle görüşmeye başlayın. Bu işi erken halletmeniz hem bütçenizi zorlamaz, hem de son dakika stresi yaşamanızı engeller. Nişanlınızla birlikte davetiyelerinize karar verin. Davet edilecekler listesini yapın ve gelinliğinizin modelini seçmeye başlayın. Bu dönemde düğün hazırlığıyla ilgili temel şeyleri tamamlamış olmanız gerekiyor.

9522.jpg

8 ay kala

Nikah şekerlerinizi seçerek düğün davetiyerinizi bastırmaya başlayın. Mobilya, hatta ev bakmaya da bu dönemde başlayın.

28950.jpg

6 ay kala

Gelinlik modelinize uygun bir saç modeli düşünün ve kuaföre danışın. Süreç içinde saçlarınız değişecek ve kararınızda farklılıklar olacaktır. Bu yüzden temkinli davranıp erkenden model araştırmakta yarar var. Beğendiğiniz modellerden bir dosya yapın. Profesyonel makyajı herkes yapamaz. Bu nedenle en iyi nerede yapılacağını iyi araştırın. Kiralık bir araba kullanılacaksa şirketlerle görüşün. Klasik araba modasına uymak isterseniz nişanlınızla birlikte mevcut modellere bakabilirsiniz.

3304.jpg

3 ay kala

Düğün alanınızı güzelleştirme çalışmalarına ve nişanlınızla birlikte yüzük seçimine başlayın. Ayrıca davetiyelerinizi dağıtmaya başlayabilirsiniz.

6260.jpg

2 ay kala

Düğününüz yemekliyse saate ve mevsime göre yiyeceklere karar verin. Damatlık alışverişine çıkın ve balayı için mekan araştırması yapın.

14887.jpg

1 ay kala

Her hangi bir sağlık sorunu yaşıyorsanız ya da yaşamamanız için önceden doktor randevusu alın. Örneğin; diş hekimi, cildiye. Rejim yapıyorsanız listenizi düzenli olarak takip edin. Gelinlik provalarınızı aksatmayın ve balayınız için eksikleri tamamlayın.

8171.jpg

2 hafta kala

Beslenmenize olabildiğince dikkat edin. Aksesuarlarınız almaya başlayın. Ayakkabınız, çantanız, çiçeğiniz, küpeniz, tacınız, duvağınız ya da şapkanız gibi. Fotoğraf çekiminiz için iyi bir fotoğrafçıyla anlaşın. Kına gecesi için program yapın ve balayınız için biletleri alın.

9931.jpg

1 hafta kala

Cilt bakımı yaptırın ve kına gecenize hazır olun. İç çamaşırı ve ilkyardım çantanızı (makyaj malzemesi, ped, yedek çorap gibi) hazırlayın.

21106.jpg

1 gün kala

Kuaföre giderek manikür ve pedikürünüzü yaptırın ve gelinliğinizi son kez deneyin.
Ayakkabılarınızla prova yapabilirsiniz. Ayrıca ağır yemeklerden kesinlikle uzak durun.

25308.jpg

Düğün günü

Güne iyi bir kahvaltıyla başlayın. Kuaföre gidin ve hazırlanın. Alkol limitinize çok dikkat edin. Pasta kesmek gibi birlikte paylaştığınız özel anların fotoğraflanacağını unutmayın, poz verin.

Ve en önemli göreviniz: Her şeyin sonuna kadar tadını çıkarın.

25950.jpg

Yorum yapın