Düğün heyecanına yenilmeyin

.

.jpg

Eğer başınızdan geçirmeniz gereken bir gelinlik modeli seçtiyseniz gelinliğinizi giyerken başınıza bir yastık kılıfı veya ipek etek astarı geçirin, böylelikle kıyafet kafanızdan çok daha kolay kayarak geçer ve makyaj bulaşmamış olur.

Komik gelebilir ama ayakkabınızın altındaki etiketi çıkarmayı unutmayın. Pek çok gelin heyecanla bu ufak detayı unutur.

6380.jpg

Düğün günü gelin saçınız yapılırken mutlaka gömlek giyin. Birçok gelin tişört giyme hatasına düşüyor ve sonra yapılı saçlarını bozmadan tişörtlerini çıkarmaya uğraşıyorlar. Gömlek giyerseniz saçınıza hiç bir zarar gelmeden düğmelerini çözerek giyebilirsiniz.

Düğünüz esnasında makyajınız özellikle rujunuz birkaç kez yenilenmek isteyecektir. Makyaj çantanızı sevdiğiniz bir arkadışınıza emanet edin ve gece boyunca birkaç kez makyajınızı tazelemeniz gerektiğini hatırlatmasını sağlayın. Özellikle düğün pastanızın tadımından sonra…

6381.jpg

Gelin ilk giyinmelidir. Genellikle herkesin hazırlığı bittikten sonra en son gelin giydirilir, fakat bu çok da doğru değildir. Eğer planlarda bir aksaklık olursa iki ayağı bir pabuca girecek biri varsa, o gelin olacaktır. Ama gelin önce giyinirse sakin ve rahat bir şekilde hazırlanır ve kalan vakitte daha rahat olabilmek adına kıyafetinde istediği değişiklikleri yapabilir.

Gelinliğinizin düğmeleri veya bağcıkları varsa size yardım etmesi için uzun ve yapılı tırnakları olmayan bir arkadaş belirleyin. Aileniz ve en yakınlarınız yanınızda olacak ama uzun ve yapılı tırnakları varsa gelinliğe, size veya kendi tırnaklarına zarar verebilirler.

6382.jpg

Gelinliğinizin üzerine takılar takılmasını istemiyorsanız, küçük el çantası veya kese taşımayı tercih edebilirsiniz. Bu gelin çantaları da ufak oldukaları için bir yerde unutulmaya çok müsaittir. Yine yakınlarınızdan birine gün boyu ve düğün boyunca bu çantayı takip etme görevi verin.

Son yılların trendlerinden biri de kuaförünüzün yönlendirdiği bir kişinin en özel gecenizde saçınıza yapılabilecek bir yenileme için yanınızda olmasıdır. Özellikle dağınık topuzlar ve açık saçlarda gece boyunca ikinci bir müdahaleye gerek olabilir.

6383.jpg

Gelinler düğünün hem en göz önünde olan, hem de en çok yorulan tarafıdır. Aynı zamanda en şık da o olmalıdır. Ama şıklığınızın yanında, mutlu ve eğlenceli bir gece için rahatlığınızı da önemseyin. Yanınızda ilerleyen saatler için geliniğinizin altına uyacak düz taban bir ayakkabı bulundurun.

En önemlisi ise, bugünün sizin gününüz olduğunu unutmayın, ne olursa olsun moralinizi bozmayın ve eğlenmenize bakın.

6387.jpg

Yorum yapın