Diyetinizi lifle zenginleştirin

.

.jpg

Kahvaltı

Diyeti gösteren kahvaltıdır! Sizi tok tutacak bir kahvaltı menüsü tüm gün rahat etmenizi sağlar. Yulaf ezmesi başta olmak üzere kahvaltı gevrekleri tüketin. Gevreğinizi bir tatlı kaşığı keten tohumuyla zenginleştirebilirsiniz.

Kahvaltıda meyve tüketin. Özellikle mevsim meyvelerinden armut yiyin. Portakal suyunu taneleriyle birlikte için. Size hem enerji verir, hem de tok tutar.

13915.jpg

Öğle yemeği

Çavdar ekmeğiyle renkli sandviçler hazırlayın. Öğlen kendinize susamlı ekmek izni de verebilirsiniz.

Öğlenleri çorba içmek sizi tok tutar, bir kase sebe çorbasını orta dilim bir çavdar ekmeğiyle yiyebilirsiniz.

Çikolata yemekten çekinmeyin.

13916.jpg

Ara öğün

Mısır hem lif zengini, hem de çok lezzetlidir. Yağsız ve tuzsuz olarak patlamış mısır da tüketebilirsiniz. Ara öğünde de meyve yiyin. meyve tabağınızı badem ve fındıkla güçlendirerek lif oranını arttırın. Vücudunuzun sağlıklı yağlara ihtiyacı vardır.

Beyaz süt yerine çikolatalı süt içebilirsiniz.

13919.jpg

Akşam yemeği

En sevdiğiniz çorbalara nohut ekleyin. Nohut gerçek bir lif ve sağlık kaynağıdır. Kepekli makarna yiyebilir, makarna sosu için yeşillikleri ve çok az miktarda zeytinyağı kullanabilirsiniz. Kekik ve nane metabolizmanızı hızlandırır.

13920.jpg

Tatlı

Diye yaparken tatlı yenmez gibi bir kural yoktur. Özellikle dondurmayı rahatlıkla her mevsim tüketebilirsiniz. Aromalı olanları tercih etmeyin. Sade dondurmanızı meyve ve kuruyemişlerle siz zenginleştirin.

13921.jpg

Yorum yapın