Dekorasyonun ‘Numeroloji’si

Doğum gününüzü ve adınızı oluşturan harflerin sayısal değerlerini kullanarak kişiliğinizi çözmeye yarayan ‘Numeroloji’, renk kodlarınızı ve dekorasyon stilinizi de belirliyor.

.jpg

1. Kırmızı

En baskın ve vizyon sahibi karakterdir. Risk almayı sever, yeniliklerin peşinde koşar. Öğretim, eğitim, bilgilendirme ve kültürel girişimlerle meşgul olur. Bilgiyi, gözlem ve yolculuklar sayesinde kazanır. Zaten pek fazla evde oturmaz. Dekorasyon stili enerjik ve cesur olmalıdır. Geniş bir kütüphane şarttır.

Tutkun olduğu ve ev değiştirse bile vazgeçemeyeceği eşyalar olacaktır. Dengeleyici beyaz ve fildişi tonları, geometrik desenler ve modern sanat eserleri dekorasyonunu tamamlar.

4707.jpg

2. Turuncu

Turuncu sıcak, şeftali bir renktir ve genellikle sezgisel, dokunmayı seven, anlaşması kolay insanların taban rengidir. Rengi turuncu olanlar, genel olarak giziksel ve ruhsal dengeyi yakalamışlardır. Günü yaşar, mutlu ve açıkyürekli bir kişilik sergiler.

Yaşadıkları mekanda, mutlaka huzur ve uyum arayışında olacakları için pastel bir renk paletiyle yaratılmış eklektik bir tarz onlara iyi gelecektir. Konformist tasarımlar, diyagonal ve zigzag çizgiler, yeşil bitkiler ve floral tekstiller de onları rahatlatacaktır.

4708.jpg

3. Sarı

Neşeli, cazibeli ve entellektüel seviyesi yüksek bir kişiliğin göstergesidir. Güçlü bir manyetik etki yayar. Sezgi gücü yüksek olduğu için dekorasyonda da kişisel denemeler yapmaktan kaçınmaz, yaratıcı ve etkileyici mekanlar yaratır.

Aynı özellikleri nedeniyle, trendleri önceden yakalayıp uygulaması şaşırtıcı olmamalıdır. Farklı formlardaki oturma birimleri, retro aydınlatmalar ya da sirk havası yaratan sürpriz düzenlemeler onlara göredir.

4709.jpg

4. Yeşil

Beden ile ruh arasındaki mükemmel dengeyi işaret eder. Ayakları yere basan, mantıklı, başkalarından kolay kolay etkilenmeyen, önyargısız bir yapısı vardır. Çok arkadaş canlısı olduğu için evi her zaman kalabalık olacaktır.

Dekorasyon tarzında yalınlık ve aşırıya kaçmamak esastır. Yuvarlak ve kavisli formlar, belli belirsiz desenler, yumuşak renkler seçmesi önerilir. Düzenleme ve depolama üniteleriyle kişiliklerinin dengeli yönü tamamlanır.

4710.jpg

5. Mavi

İyimser, empati gücü yüksek, esnek, sabırlı ve sakin bir kişiliğin göstergesi olan mavi, aynı zamanda annelik duygusu en yüksek olan kişilerin rengidir. Simetrik düzenlemeler ve modern dekorasyon tarzları ilgisini çekecektir.

Paslanmaz çelik, kristal ve mermer gibi soğuk materyaller hoşuna gidebilir. Birbirini tekrar eden repetitif desenler kişiliğine daha uygundur.

4711.jpg

6. İndigo

Sezgilerine ve meraklarına bağlı hareket eden bir karakterin göstergesidir. Biraz hırslı ve baskıcı olmakla beraber çok zeki ve olgun bir ruhu temsil eder. Hayat sezgisiyle doludur. Taban rengi indigo olan kişiler genellikle insani yardım konularıyla ilgilenirler.

Başkalarına yardım etmekten hoşlanırlar, sevdikleri insanlar çevrelerindeyken çok mutlu olurlar. Tudor ve kır evi tarzı bu rengi temsil eder. Açık renk ahşap dokuların ve İskandinav mobilyaların kullanıldığı evlerinde, koyu yeşil, altın ve kahverengi tonlarını metalik kumaşlar, tüyler ve renkli kristallerle kombinleyebilirler.

4713.jpg

7. Mor

Tıpkı lacivert gibi olgun bir ruhtur. Hayatı yoğun, derin, akıllı ve cömert yaşar. Sevecenliği ve artistik becerileri ortaya çıkar, hayatları boyunca ruhlarını geliştirmeye bakarlar. Geçmişten sık sık referans alırlar. Kolonyal tarzını ya da 1940 – 50’lerin Amerikan tasarım stilini seçebilirler.

Yaşadıkları yerde kalabalık ve biraz gösteriş onları rahatsız etmeyeceği için koyu renk ahşaptan zamansız formlara sahip mobilyalar, kare formlar, antikalar, büyük avizeler, ağır drapeler, varaklı aynalar ve manzara resimleriyle daha klasik bir stili de benimseyebilirler.

4714.jpg

8. Pembe

Dayanıklılıki sevgi ve liderlikle özdeşleştirilen pembe, hayalleri gerçeğe çevirmeyi başarabilen kişiliklerin rengidir. İnatçı, kararlı, alçakgönüllü ve genellikle çok sevilen insanlardır. Kalite, tasarım ve sanat onlar için önemli olacaktır.

Evde sürekli tadilat, tamirat ve yenileme yapmaya eğilimlidirler. Bahçe, bahçe yoksa pencere önü saksı çiçekleri onları rahatlatacaktır. Koyu renk malzemeler ve tekstille cesur bir dekorasyon stili yaratabilecekleri gibi, Fransız provans tarzını da uygulayabilirler.

4715.jpg

9. Altın

Sevgi, neşe, şefkat ve anlayış yayan bu rengin sahipler, karizmatik, çok çalışkan, sabırlı ve kendilerine hedef belirleyen kimselerdir.

Lüks ve kalitenin simgesi olan bu rengin sahipleri evlerinde davetlilerini rahat ettirecekleri, sofistike, farklı ve elegan bir stile yönelecektir. Dekorasyon, onlar için bir güç ve estetik göstergesi olacaktır.

4716.jpg

Yorum yapın