Cildinize de biraz domates alır mısınız?

.jpg

En iyi cilt bakım ürünleri mutfağınızda bulunan ve zevkle yediğiniz yiyeceklerdir. Domates de bu yiyeceklerden bir tanesi. Domatesin faydalarını ve ışıl ışıl bir cilt için yapabileceğiniz maskeleri sizin için sunuyoruz.

30132.jpg

Ciltte akne oluşmasının en temel nedeni yüzde biriken kirlerdir. Bu kirler gözeneklere dolarak sivilcelerin çıkmasına yol açar. Domatesin içinde barındırdığı asit mikropları öldürmekte son derece etkilidir. Domatesi kesip yüzünüzün her taradına sürün ve tüm derinize işlemesi için on dakika kadar bekleyin. Ardından yüzünüzü durulayın.

31641.jpg

Bir domatesi bir kabın içerisinde iyice ezin. Bir bardak yulaf ezmesiyle üç yemek kaşığı sütü karıştırın ve ezdiğiniz domatesin içine ekleyin ve blendrdan geçirin. Yüzünüzü temizledikten sonra karışımı yüzünüze yedirin ve 45 dakika kadar bekleyin. Ardından ılık suyla yüzünüzü durulayın.

31642.jpg

Bir yemek kaşığı domates suyuna dört damla limon sıkın. Bir pamuk yardımıyla karışımı yüzünüze sürün. Yuvarlak hareketlerle yüzünüze masaj yapın. Cildinizin karışımı emmesi için 15 dakika kadar bekleyin ve soğuk suyla durulayın.

31643.jpg

Salatalık suyuyla domates suyunu karıştırın. Karışımı yüzünüze masaj yaparak yedirin ve 15 dakika bekledikten sonra durulayın. Bu maske yağlı ciltler için çok faydalıdır.

31644.jpg

Domatesin içinde bulundurduğu likopen en güçlü antioksidanlardan biridir. Antioksidan açısından zengin bir yiyecek yaşlanmayı geciktirir, kırışıklıkları önler ve aynı zamanda kanser riskini azaltır.

25334.jpg

Yorum yapın