Cildinize bitkilerle peeling yapın

….

.jpg

Cildinizi, doğadan gelen bitkilerin mucizevi gücüne teslim edin! Yüzyıllardır çeşitli şekillerde uygulanan peeling yöntemlerine bir yenisi daha eklendi. Tamamen doğal yollarda uygulanan ‘green peeling’i daha yakından tanıyalım.

19516.jpg

Green peeling nedir ne işe yarar?

Green peel, klinik olarak geliştirilmiş, dünya çapında denenmiş, bitkisel bazlı bir cilt yenileme metodu… Hiçbir kimyasal madde ve sentetik aşındırıcı içermeyen Green Peel uygulanan alanda kan dolaşımını hızlandırıp ve üst deride mikrogranüllerin etkisiyle soyucu bir etki yapıyor. Bu etkiyi yaratan karışım, 22 çeşit bitkinin kurutulup ince pudra şekline getirilmiş yaprakları, filizleri, çiçekleri ve köklerinden oluşur. Bu bitkiler, atkuyruğu, altıncık, papatya, sinirotu, hercai, menekşe, sarı sabır, ıhlamur, meyan kökü, ökse otu ve yosun olarak sıralanabilir.

17108.jpg

Bu karışım, özel olarak hazırlanmış konsantre bir losyonla karıştırılarak kullanıma hazırlanıyor ve green peel eğitimi almış, diplomalı uzmanlar tarafından özel bir masajla uygulanıyor. beş gün sonunda soyulan üst derinin altından taptaze, bebek gibi bir cilt çıkıyor. Bahsedilen bu beş günlük soyulma sürecinde, bir yandan da, cilt altında kan dolaşımını düzenlenip, beslenme artıyor, aynı zamanda toksinler ve diğer birikimler ciltten uzaklaşıp, cilde daha çok oksijen ulaşıyor. Üst derideki keratin tabaka çözülüp, ölü hücreler uzaklaşıyor. Bazal tabakada yeni hücre oluşumu uyarılıyor. Cilt yapısı, rengi ve kalitesinde iyileşme sağlanıyor. Cilt gerginleşip, ince çizgilenmeler yok olurken kırışıklıklarda da gözle görülür azalma oluyor.

3390.jpg

Green peeling hangi durumlarda uygulanır?

Kırışıklıklarda; erken kırışmaya meyilli ciltler ve sarkmış yüz hatlarında; sivilce, kaza, yanık sonucu oluşan izlerin yok edilmesinde; problemli, sivilceye ve siyah nokta oluşumuna meyilli ciltlerde; yağlı, kan dolaşımı kötü, soluk, geniş gözenekli ciltlerde; güneşten hasar görmüş ciltlerde; cilt kuruluğunun giderilmesinde; ellerdeki yaşlılık belirtilerinde (gevşeme, kırışıklık, yaşlılık lekeleri gibi); selülit ve çatlaklarda; sarkmış ve gevşemiş karın derisi, üst kol içi ve üst bacak içlerinde; ciltte renk değişikliklerinin homojen hale getirilmesinde; genel olarak cildin gençleşmesi, canlanması ve yenilenmesinde kullanılıyor.

12615.jpg

Uygulanmasında yaş sınırı olmayan bu sistem 17 yaşında bir gencin cildine sivilce izlerinin giderilmesi için uygulanabilirken, 70 yaşında bir kişinin cildine kırışıklık ya da lekelerinin giderilmesi için uygulanabilir. İçinde kimyasal ve sentetik madde bulunmadığı için, bazı peeling türlerinde ortaya çıkan lekelenmeler bu peeling yönteminde hiç oluşmaz.

19101.jpg

Bu peeling kimlere uygulanmaz?

Green peel uygulaması yapmadan önce, hasta seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar var. Örneğin, dermatolojide herpes, impetigo, egzama, psoriasiz olarak adlandırılan enfeksiyonlu hastalıklar sırasında, çok hassas ve ince ciltlerde, gebelik ve emzirme döneminde, oral kortizon kullanımı sırasında, birden çok maddeye karşı alerjisi olanlarda, hangi tip olursa olsun deride yeni başlayan şüpheli oluşumlarda kesinlikle uygulanmaması gerekiyor.

8980.jpg

Bu konudaki tanıları, ancak bir deri hastalıkları uzmanı teşhis edebildiğinden, en başta da belirtildiği gibi mutlaka bir dermatolog kontrolu altında yapılması gerekiyor.

9472.jpg

Yorum yapın