Çatallaşan saçlara ilk yardım uygulaması!

..

.jpg

Dünyanın en önemli saç tasarımcılarından Vince Smith saçı bir ipe benzetiyor ve ip örneğini verdikten sonra bir de uyarı da bulunuyor: “Saçlarınız tıpkı ipek bir kumaş gibidir, kalın bir kot değil!’

Tıpkı daha ince liflerin birbirine dolanmasıyla oluşan bir ip gibi saç telini meydana getiren dokular da birbirinden ayrılabilir. Saçlarda birçok etkenden dolayı çatallaşma meydana gelse de, tekrar sağlıklı ve canlı saçlara kavuşmanın etkili birkaç yöntemi bulunuyor.

32207.jpg

Çatallaşmanın sebepleri neler olabilir?

Saçlarınızı çok sıcak uygulamalara maruz bırakıyor olabilirsiniz. Günlük fön, saç düzleştirme, saç kurutma, maşa ya da benzer diğer şekillendirici işlemler en önemli sebeptir.

12568.jpg

Kuaförünüzün saçlarınızı keserken körelmeye başlamış makaslar kullanıyor olması ya da saç uçlarına inceltme işlemi uyguluyor olması saçta çatallanmaya neden olabilir.

16840.jpg

Özellikle kalıcı fön gibi bir uygulama saç yapısını değiştirerek çatallaşmasına davetiye çıkarabilir. Saç boyası, röfle gibi kimyasal uygulamalar da aynı etkiyi yaratır.

10558.jpg

Peki kurtuluş yolları neler?

Saçlarınızı kurutmadan önce şekillendirici bir bakım kremi uygulayın. Bu saç telleri için kalkan görevi görür. İyonik özellikli bir saç kurutma makinesi de sizin için doğru bir seçim olacaktır.

32206.jpg

Saçlarınız canlılığını kaybetmeye başladıysa haftada bir bakım maskesi uygulayın.

27328.jpg

Nemlendirici bir şampuan ve saç kremi tercih edin. Saç kremini saç uçlarına uygulayın. Saçınızı da ılık suyla durulayın.

32205.jpg

Yorum yapın