Caroline’den İstanbul’a övgü!

Türkiye’de büyük alkış ile izlenen “Öyle Bir Geçer Zaman ki” dizisinde Hollandalı Caroline’i canlandıran Alman oyuncu Wilma Elles, Alman Bild gazetesine yaptığı açıklamada, İstanbul’u çok hoşlandığını ve dost etrafının çoğunlukla Türklerden oluştuğunu belirtti.

Gazetede, “Boğaziçi’ndeki dizi yıldızı – Wilma milyonlarca Türk’ü çıldırtıyor” başlığıyla verilen haberde, Elles’in Almanya’da hemen hemen hiç kimse tarafından tanınmadığı ancak Türkiye’de kendisini dizide milyonlarca Türk’ün televizyonda izlediği ifade edildi.

Haberde, dizide evli bir kaptan olan Ali ile evlilik dışı ilişkisinden dolayı bir grup Türk Bayanının, Elles’in hudut dışı edilmesini dahi istediği kaydolundu.

Ancak Elles’in bu cins vakalardan etkilenmediği ve artık iyi bir biçimde Türkçe de görüşebildiği belirtilen haberde, Elles’in, “İstanbul etkileyici bir şehir. Dost etrafım ağırlıklı olarak Türklerden oluşuyor. Burada çok mutluyum” biçiminde konuştuğu bildirildi.

“Die Gustloff” isimli Alman filminde bir yan rolde oynayan Elles’in daha sonra Türkiye’deki bu dizi projesi için müracaatta bulunduğu ve müracaatının kabul edildiği ifade edilen haberde, başlangıçta Türkçe metinleri kavramadan ezberleyen Elles’in artık iyi bir biçimde Türkçe görüşebildiği ve dizinin son kısmında Ali kaptan ile evlenerek milyonlarca Türk seyirciyi göz yaşlarına boğduğu kaydolundu.

Yorum yapın