Bu hafta beyazperdede neler var?

.

.jpg

Bu hafta vizyonda biri yerli, yedisi yabancı sekiz film var. Dram, komedi, polisiye, gerilim gibi konuların bulunduğu bu filmlerle haftanın yorgunluğunu en zevkli biçimde atacaksınız.

Şimdiden iyi seyirler.

22612.jpg

Dehşet Kapanı

Yönetmen: Drew Goddard
Oyuncular: Chris Hemsworth, Fran Kranz, Richard Jenkins

Özet: 5 kafadar arkadaş tatile çıkar ve ormanın derinliklerinde terk edilmiş kulübe bulur. Başta her şey normal gibi görünür, göle girer, parti yapar ve eğlenirler. Fakat bu kulübede ters giden bir şeyler olduğunu fark etmeleri uzun sürmeyecektir.

Dehşet Kapanı’nın fragmanı için tıklayın!

25288.jpg

Kuzgun

Yönetmen: James McTeigue
Oyuncular: John Cusack, Alice Eve, Luke Evans

Özet: Amerikan edebiyatının unutulmaz isimlerinden olan Edgar Allan Poe, bir seri katilin peşinde polis ve özel dedektiflerle iş birliğine girer. Zira bu seri katilin işlediği cinayetler Poe hikayelerinin de izinden gitmektedir. Baltimor kasabasından gelen genç dedektif Fields ve yazar Poe bu sıra dışı katilin peşine düşerler ve kıyasıya bir kedi-fare oyunu başlar. Öte yandan yazarın sevgilisi Emily Hamilton katilin birincil hedefi haline geldiğinde işler iyice kızışacaktır.

Kuzgun’un fragmanı için tıklayın!

25289.jpg

Kara Altın

Yönetmen: Jean-Jacques Annaud
Oyuncular: Tahar Rahim, Mark Strong, Antonio Banderas

Özet: 1930’lu yıllarda Arap toplumlarının petrol rezervlerinin farkına varması ile, geleneklerine bağlı babası ve modern görüşlü kayınpederinin arasında kalan, Arap halklarını bir araya getirmeye çalışan bir Arap prensinin nefes kesen macerası konu edinen film, siyah altın olarak bilinen petrolün uluslararası çıkar çarklarına da değiniyor.

Kara Altın’ın fragmanı için tıklayın!

25290.jpg

Çifte Soygun

Yönetmen: Rob Minkoff
Oyuncular: Patrick Dempsey, Ashley Judd, Tim Blake Nelson

Özet: Tripp Kennedy (Patrick Dempsey) kapanmasına yakın bir saatte yüklü bir miktarda para çekmek için bankaya gider. Fakat hemen ardından birbirinden habersiz iki farklı çete de aynı bankayı soymak için silahlar içeri girer. Tripp, banka görevlisi Kaitlin’i (Ashley Judd) korumaya çalışırken bir yandan da eli silahlı iki çete arasında ara buluculuk oynar.

Çetelerden biri oldukça profesyonel görünümlü ve donanımlıyken, diğer ‘çift’ yüzlerinden sadece güneş gözlükleri ve hafif makineli silahlarıyla karşı tarafa meydan okurlar. Bankanın kasa sistemleri gün sonu kapanışıyla kitlenmeye başlarken, bankada kalan herkes birbirine zıt iki çetenin ortak rehinesi olacaktır.

Çifte Soygun’un fragmanı için tıklayın!

25291.jpg

Pazarları Hiç Sevmem

Yönetmen: Rezzan Tanyeli
Oyuncular: Ayşen Gruda, Melisa Sözen, Ezgi Mola

Özet: Oğuz hasta babasının ölmeden önceki son arzusunu gerçekleştirmeye çalışırken, hiç beklenmedik bir anda hayatına Deniz girer. Fakat Deniz de yalnız, işsiz ve hayat sevinci kalmamış mutsuz bir kadındır. Bu her iki insan için de yeni bir yolculuk, kendilerini iyi hissetmelerini sağlayacak bir başlangıç olacaktır.

Pazarları Hiç Sevmem’in fragmanı için tıklayın!

25292.jpg

Aşkın Renkleri

Yönetmen: David Foenkinos, Stéphane Foenkinos
Oyuncular: Audrey Tautou, François Damiens, Bruno Todeschini

Özet: Nathalie çok sevdiği kocasını talihsiz bir kaza sonucu kaybeder ve çok uzun süre hayatına karşı cinsten kimseyi almaz, kendisini işine kariyerine verir. Kimseyi sevebileceğine, onun yerine koyabileceğine inanmaz. Fakat bir gün tesadüfen tanıştığı Markus’tan etkilenir. Üstelik Nathalie halen genç ve güzelken, Markus 40’lı yaşlarında göbekli ve kel bir adamdır. Ama sempatik, eğlenceli ve samimi hali Nathalie’yi kendisine çeker. Çevresi Markus gibi sıradan bir adamla birlikte olmasını şaşkınlıkla karşılasa da üç yıl sonra ilk kez yüreğinde sıcak duygular canlanacaktır.

Aşkın Renkleri’nin fragmanı için tıklayın!

25293.jpg

Ölümün Sesi

Yönetmen: Pal Sletaune
Oyuncular: Noomi Rapace, Kristoffer Joner, Stig R. Amdam

Özet: Bekar bir anne olan Anna 8 yaşındaki oğlu ile Oslo kentinin dışında büyük bir apartmana taşınır. Kocasından şiddet gördüğü için de adresini gizler. Fakat Anna hala onun peşinde olduğunu düşünerek gergindir; ayrıca sosyal hizmetlerden gelen uzmanlar da sürekli kendisini takip etmektedir. Yalnız uyumaktan korkan oğlunu rahatlamak için eve telsiz alan Anna, bu arada alışveriş yaptığı dükkan sahibi Helger’ın da dikkatinden kaçmaz. Ama Anna, Helger’a karşı her zaman soğuktur. Telsizi eve kurar, başta her şey normal gibi görünse de daha sonra telsizden oğlunun sesinden başka sesler de gelmeye başlar.

Ölümün Sesi’nin fragmanı için tıklayın!

25294.jpg

Hayatımın Tatili

Yönetmen: John Madden
Oyuncular: Judi Dench, Tom Wilkinson, Maggie Smith

Özet: İngiliz bir grup emekli arkadaş emekliliklerinde lüks ama daha ekonomik bir tatil geçirmek isterler. Reklam broşürlerinden Hindistan’daki Marigold Hotel’i keşfeden arkadaşlar, uzak doğuya yaptıkları bu seyahatlerinde beklediklerinden çok daha farklı deneyimlerle karşılaşacaklardır. Zira Marigold Hotel sandıkları kadar lüks değildir ama Hindistan insanlarının sıcaklığı, misafirperverliği ve bu renkli ülkenin sevecen egzotikliği Amerikalı turistlerin yepyeni duygularla tanışmasına aracı olacaktır.

Hayatımın Tatili’nin fragmanı için tıklayın!

25295.jpg

Yorum yapın