Bu erkekler bedene de ruha da zarar veriyor!

.

.jpg

İlişkinin ilk günlerinde kimse kendi gibi davranmaz. Daha uyumlu ve daha nazik görünür.

Cosmopolitan, sağlığa zararlı erkekleri araştırdı. İnsanlar birbirine alışmaya başladıktan sonra gerçek yüzlerini gösterir. Sert bir davranış, hakaret veya kısıtlama gördüğünüz zaman karşınızdaki kişiyle ilişkinizi gözden geçirin. Hele ki şiddete meyilli biriyle hayatınızdan uzak tutun.

Türkiye kadına şiddetin en fazla uygulandığı ülkelerden biri… Kadın şiddete maruz oluyor ve bunun bir zayıflık olduğunu düşündüğü için anlatamıyor. Belki de maddi gücü olmadığı için kendisini katlanmaya zorunlu hissediyor.

Şiddetin bizden alıp götürdüğü çok şey var: Sağlığımız, güvenimiz, huzurumuz…

16426.jpg

Fiziksel sağlığı bozan erkekler

Genç sevgili

Sizden küçük erkekler kendinize güveninizi yok edebilir. Yatakda daha enerjik ve istekli olmaları sizin açınızdan iyi olsada, dışarı çıktığınız zaman onun temposuna ayak uyduramayabilirsiniz.

Siz artık gece gezmelerinden sıkılmış, evde televizyon izleyerek uyumak isterken; o gecelere doyamamış olabilir. Ona uyum sağlamaya çalışmak; uykusuz geceleri ve yorgun cildi beraberinde getirir. Böylece daha yorgun ve yaşlanmış hissedebilirsiniz.

16427.jpg

Kötü alışkanlıklar

Alkol veya madde bağımlısı kişilerden uzak durun. ‘Zararı kendine’, ‘Ne var ki içip dağıtıyor’ gibi savunbmayla başladığınız ilişki sizi de etkisi altına alabilir. Bir anda ona benzemeye başlayabilirsiniz.

Hayatınıza giren kişi, sağlığınızı direkt olarak etkiliyor. Kendinizi iyi veya kötü hissediyor, yaptıklarından etkileniyorsunuz.

Ona ayak uydurmaya çalışırken siz de onun gibi olup yaptıklarını normal görmeye başlayabilirsiniz.

16428.jpg

Hız tutkunu

Sevgilinizin son model arabası hoşunuza gidiyor olabilir. Ancak arkadaşlarıyla yarışa girmesi ve huz tutkusu can güvenliğinizi tehlikeye sokabilir.

Mümkünse sizin yanınızda hız yapmamasını rica edin. Söylediklerinize aldırmıyorsa ‘ciddi’ bir konuşma yapmanızın zamanı gelmiş demektir.

16429.jpg

Bakım düşkünü

Yaz-kış solaryumdan çıkmayan, kendisine bakan erkekler var. Bakımlı olması kötü değil, ama sizi her halinizle beğendiğini söyleyen sevgiliniz bir gün gelip ‘Sen de biraz bronzlaşsan’ dediğinde üzerinizde baskı hissetmenize neden olur.

Ona güzel görünmek için sürekli solaryuma girme çabanız da cildinizi mahveder. Solaryum ayrıca cilt kanserini de tetikliyor.

16430.jpg

Yeme bağımlısı

Sevgiliyle yemeğe çıkmak, yemek yapmak paha biçilemez bir duygudur. Ancak zamanla vücudunuzun onunkine benzemeye başladığını görebilirsiniz. Buna taviz vermeyin. Ona yemek hazırlayabilirsiniz ama bu onun kadar yemeniz gerektiği anlamına gelmez.

16431.jpg

Ruh sağlığını bozan erkekler

Tutarsız olanlar

Bir gun size bulutların üstüne çıkaran, diğer bir gün de yerin dibine sokan erkekler siz farketmeden bambaşka bir hale dönüşebilir.

Bazen mutlu, bazen mutsuz, bazen çok seviyor, bazen hiç sevmiyor hissi yaratan erkekler tutarsız bir karaktere sahip demektir. En iyisi siz daha fazla sinirlerinizi bozmadan bu tiplerden uzak durun.

16432.jpg

Evlilik karşıtı

Çevrenizdeki arkadaşlarınızın çoğu ve hatta yıllar sonra sokakta karşılaştığınız ilkokul arkadaşlarınız bile çocuk sahibi olmuşken ve zaman hızla akıyorken, evlilik düşüncesinden oldukça uzakta olan bir erkek sizi kara düşünmeye itebilir.

Hayatınızdaki erkek evlilik konusunu açmak bir yana, evliliğe karşı olduğunu söylüyorsa ve siz evlenmek istiyorsanız bu durum sizi yıpratabilir.

16433.jpg

Seks karşıtı

Sevişmeye fırsat bulmasına rağmen bunu değerlendirmeyen erkek kendinizi kötü hissettirir. Bütün gün işyerinde gergin vakit geçirik, eve geldiğinde de uzanmak istiyorsa sizin için ayrılık zillerinin çaldığı an geldi demektir.

Bu tip erkekler gururunuzu inciltir ve kendinizi çirkin hissetmenize neden olur.

16434.jpg

Cimri erkek

Sürekli evde oturup sevişme isteği içinde olan, dışarı çıkıp beraber gezmek istediğinizde bahaneler üreten erkeklerden uzak durun.

Bir de parası olmasına rağmen elini cebine atmayan ve hesabı size ödetme alışkanlığı olan erkek sinir harbi yaşamanıza neden olur.

16435.jpg

Yorum yapın