Boşanma sendromunun ardından hayata dönüş…

.

.jpg

Ayrılık sonrası sendromunu üstünüzden atın! Ömür boyu mutsuz mu olacaksınız? Önünüzde iki seçenek var; ya bu olaydan en az yarayı alarak kurtulacaksınız, ya da kendini yıpratan taraf olacaksınız.

Ayrılık acısını atlatmak istiyor musunuz? O halde dediklerimizi uygulayın!

10846.jpg

Tatile gidin

Güzel bir tatile çıkın. Tatil sizi stresten arındırarak sakinleştirecek ve olaylardan uzak kalmanızı sağlayacak. Yurtiçi, yurtdışı, kısa, uzun diye düşünmeyin. Bavulunuzu toplayın ve yola koyulun.

Bu kaçamak sizin daha iyi düşünmenizi sağlayacak ve rahatlatacak.

1621.jpg

Eski arkadaşlar

Evlilik sizden ne kadar çok şey alıp götürmüş; kendinize zaman ayıramaz, arkadaşlarınızı ihmal etmiş olmuşsunuz.

Uzun zamandır görüşmediğiniz arkadaşlarınızla iletişime geçin. Çünkü evliyken genellikle evli olan arkadaşlarınızla görüşürsünüz.

Sürekli görüştüğünüz arkadaşlarınızla görüşmek, konunun direkt olarak ayrılığa gelmesine neden olur. Ama uzun zamandır görüşmediğiniz arkadaşlarınız olaylardan haberdar olmadığı için konuyu açıp canınızı sıkmazlar. Siz de kısa bir süreliğine de olsa uzaklaşmış olursunuz. Konu evlilikten açılırsa, ayrıldığınızı söyleyip, susun.

5257.jpg

Hobi edinin

Beraberken bir türlü ortak karara varamadığınız aktiviteleri düşünün. Siz dans etmek istiyorsunuz, o ‘erkek adam dans eder mi’ düşüncesinde… Şimdi kendinize bir hobi edinmenin tam zamanı. Bu zamana kadar yapmayı isteyip yapamadığınız bir şeyin kursuna yazılın. Beyninizin hafiflediğini, vücudunuzun bu zevke ayak uydurduğunu göreceksiniz.

11625.jpg

Yeni bir bilgi

Kendinizi boş bırakmayın. Çünkü boş kaldığınız her an yalnızlaşır ve onu düşünürsünüz. Sosyal bir hobinin yanısıra kişisel gelişim sağlayacak bir kurs da size faydalı olacaktır.

Yoga veya kişisel gelişim eğitimi ya da dil eğitimi alabilirsiniz.

6087.jpg

Yeni ilişkilere kendinizi kapatmayın

Boşanır boşanmaz, yeni bir ilişkiye başlayın demiyoruz. Ancak bu süreçte, kendinizi yenilerken insanlarla iletişiminiz açık olsun. Sizinle ilgilenen kişileri geri çevirmeyin. Onlarla konuşmak size iyi gelecektir.

Kırgın olduğunuz bir dönemde olduğunuzdan yeni tanıştığınız kişilere her şeyinizi anlatmayın.

İkili ilişkilerde orta yolu bulmanız gerekiyor.

9532.jpg

Yorum yapın