Bikini ve mayonuz için oje rengi seçelim

.jpg

Plajlarda da el ve ayak bakımınızı ihmal etmiyorsunuz, değil mi?

Su ve kum sebebiyle kolayca soyulmaması için manikür ve pedikürünüzü tamamladıktan sonra mutlaka şeffaf cilayla üzerinden geçmeniz gerektiğinizi hatırlatarak, plaj renginize uygun oje renklerine bir göz atalım. Ojenizi kullanacağınız aksesuarlarla tamamlamayı deneyin.

29252.jpg

Kırmızı, turuncu, pembe

Elbette bikininizin renginde bir oje seçmeniz mümkün, fakat plajlarda canlı renkler giyiyorsanız manikür ve pedikürünüzde ya tezat, ya da sade renkler kullanmalısınız. Ten rengi, rakı beyazı, gri ve mat siyah mükemmel tercihler olacaktır. Düz beyaz ojenin üzerine küçük çiçekler de yaptırabilir ya da hazır bantlardan kullanabilirsiniz.

29253.jpg

Siyah, gri

Metalik renkler en çok siyaha yakışıyor. Hem elleriniz, hem de ayaklarınız için hazır metalik oje bantlarından kullanabilirsiniz. Sezonun en sevilen renklerinden nar çiçeği de muhteşem bir tezat yaratacaktır. Siyah, üzerinde çalışması kolay bir fon oluşturduğundan çok renkli manikür modellerini deneyebilirsiniz. Pedikürünüz için çok karışık renkler denemeyin.

29254.jpg

Beyaz, krem, sarı

En başta siyah ve kan kırmızısı dememiz gerekiyor! Aslında kırmızının her tonu bu renk bikini ve mayolarla çok seksi görünecek olsa da giderek bronzlaşacak olan teninizde kan kırmızısının etkisi bambaşka olacaktır. Kırık beyaz tonlarıyla Fransız manikürünü de deneyebiilirsiniz.

29255.jpg

Mor, mavi

Neonlarla muhteşem bir etki yaratabilirsiniz. Turuncu, yeşil ve mavi ojeler bu renkleri tamamlar. Dikkat edeceğiniz bir konu var: Eğer elleriniz için neon turuncu bir renk kullanırsanız, pedikürünüzde daha koyu ve neon olmayan, hatta mat bir oje tercih etmelisiniz. bu renklerin alt ve pastel tonlarında da harika bir görünüm yakalayabilirsiniz. Özellikle mot ve pastel eflatun birbirine çok yakışıyor. Mavi için de pastel bebek mavisini kullanın.

29256.jpg

Yeşil

Yeşil rengi, yine aynı rengin farklı tonlarıyla tamamlamak akıllıca bir seçim olacaktır. Bunun gibi açık yeşil ayrıntılı bir bikiniye yeni sezonun favorilerinden mint çok yakışacaktır. Renklerde tezatlığı seviyorsanız bordoya çalan koyu kırmızıları kullanabilirsiniz.

29257.jpg

Karışık renkler

En az hangi renk varsa ojenizin rengi o olmalı. Böyle seksi parçalar için ayrıntıları ön plana çıkarmak çok çarpıcı bir etki yaratır.

29258.jpg

İki renkli parçalar

Eğer alt ve üst parçalarda farklı renklerde bikiniler giyiyorsanız, oje renginizi alt parçaya göre seçmeniz gerekiyor. Çok desenli bir model giymiyorsanız bol renkli manikür modellerini tercih edebilirsiniz. Pedikürünüz için de üst parçanıza sadık kalmalısınız. Siyah bir bikini üstüyle, daima siyah ayak tırnaklarını kullanabilirsiniz.

29259.jpg

Yorum yapın