Beyazperdede neler var?

.

.jpg

Sinemaseverler bu hafta dram, animasyon ve gerilim sahnelerinin bulunduğu biri yerli beş yeni filmle buluşacak. Hafta sonu için plan yapmadıysanız bu birbirinden güzel filmler tam size göre olabilir!

19145.jpg

Zenne

Yönetmen: Caner Alper, Mehmet Binay
Oyuncular: Kerem Can, Erkan Avcı, Giovanni Arvaneh, Rüçhan Çalışkur

Filmde, İstanbul’a fotoğraf çekimleri yapmak üzere gelen Alman fotoğrafçı Daniel Bert, bir gece kulübünde zennelik yapan Can ve doğulu muhafazakar bir aileden gelen Ahmet ile tanışır. Abartılı ve antipatik kıyafetler içindeki Can, sırlarla dolu Ahmet ve Afganistan’dan ‘hasarla’ dönmüş Daniel, bir kaç karşılaşma ve tartışmanın ardından arkadaş olmayı başarır.

19146.jpg

Demir Leydi

Yönetmen: Phyllida Lloyd
Oyuncular: Meryl Streep, Jim Broadbent, Iain Glen, Harry Lloyd

Filmde, İngiliz siyasetçi Margaret Hilda Thatcher’in biyografisi anlatılıyor. Erkek egemen bir dünyada, sınıf ve cinsiyet engellerini çökerten Demir Leydi’nin (Iron Lady), güç ve güç için ödediği bedel konu alınıyor. İngiltere ve Arjantin arasında yaşanan Falkland Adaları kriz dönemine odaklanılan filmde, sıra dışı ve karmaşık bir kadının şaşırtıcı ve anlayışlı portresi sergileniyor.

19147.jpg

Melankoli

Yönetmen: Lars Von Trier
Oyuncular: Kirsten Dunst, Charlotte Gainsbourg, Alexander Skarsgard, Kiefer Sutherland

Filmde, melankoliye dalan Justine hayatı bir drammış gibi yaşayan bir kadınken, ablası Claire güya ‘normal’ olandır. Justine’in düğün günü geldiğinde bütün aile tören için malikanede bir araya gelir. Aynı zamanda ‘Melankolia’ adlı gezegen, güneşin arkasından çıkmış, dünyaya doğru gelmektedir. Yaklaşan kıyameti herkes kendine göre karşılar.

19148.jpg

Ejderha Dövmeli kız

Yönetmen: David Finch
Oyuncular: Daniel Craig, Rooney Mara, Christopher Plummer ile Stellan Skarsgard

Filmde, Henrik Vanger, İsveç’in en zengin sanayicilerinden biridir. Gazeteci Mikael Blomkvist’i, geniş ailesinin bir üyesi tarafından öldürüldüğüne inandığı yeğeni Harriet’ın kayboluşunu araştırmakla görevlendirir. Mikael Blomkvist, başına geleceklerden habersiz, İsveç kıyılarının açığındaki bir adaya doğru yola çıkar.

19153.jpg

Çizmeli Kedi

Yönetmen: Chris Mill
Seslendirenler: Engin Alkan (Çizmeli Kedi), Canan Kılıç (Kitty Yumuşak Pati), Aydoğan Temel (Humpty Dumpty), Mazlum Kiper (Kımandan), Zeyno Eracar (Jill), Fatoş Ceylan (Imelda)

Filmde, adı dilden dile dolaşan meşhur Çizmeli Kedi, Shrek ile tanışmadan çok önce kasabasını kurtarmak için hayat okulundan mezun çetin ceviz Kitty Yumuşakpati ve elebaşı Humpty Dumpty ile bir maceraya atılınca kahraman olur. Çizmeli Kedi ve ekibinin başarısız olduğunu görebilmek için her şeyi yapabilecek ünlü haydutlar Jack ile Jill ise işleri daha da karıştırır.

19150.jpg

Yorum yapın