Beş dakikada seksi makyajın sırları

.

.jpg

Dağılmış eyeliner

Siyah eyeliner’ı elinizle hafifçe dağıtıp, dumanlı bir görünüm elde edin. Üzerine hafif şekilde mat siyah bir far sürün. Üst ve alt kirpiklerinizi maskarayla belirginleştirin. Artık kapıdan çıkmak için hazırsınız.

15446.jpg

Sedef rengi, parlak far

Göz kapaklarınıza parlak, gümüş rengi far sürüp, üzerine ince çizgi halinde eyeliner çekin. Daha sonra sadece üst kirpiklerinize maskara sürün.

15447.jpg

Kırmızı gözler ve dudaklar

Anna Sui defilesinde gördüğümüz kırmızı gözler ve dudaklar dikkat çekiciydi. Pembeye yakın kırmızı far ve sadece maska çekilmiş kirpikler, gözleri öne çıkarmış. Parlak kırmızı ruj ise dikkat çekici. Bu makyaj stili hem seksi, hem de sevimli bir görüntü oluşturuyor.

15448.jpg

Mor eyeliner

Gözlerin altına çekilmiş mor kalemi, gözlerinizin üzerine sert ve koyu çekilmiş siyah eyeliner ile tamamlayın. Göz kapaklarınızın sonuna doğru hafif mor far sürün ve elinizle yayın. Böylece gözlerinize mor bir ışıltı vermiş olacaksınız. Böylece kısa zamanda harika bir görünüme kavuşabilirsiniz!

15449.jpg

Doğal gözler, yanaklar ve dudaklar

Karamel tonlarında farı gözlerinize uygulayın ve sadece üst kirpiklerinize maskara uygulayın. Doğal tonlarda allık ve mat doğal tonlarda ruj ile makyajınızı tamamlayın. Mac’ın doğal tonlardaki fondötenini kullanabilirsiniz.

Chloé şovunda gördüğümüz doğal tonlardaki makyaj, hem basit, hem de seksi…

15450.jpg

Pembe yanaklar ve dudaklar

Rachel McAdams’ın pembe dokunuşları çok romantik. Beş dakika içerisinde sizde bu görünüme hazır olabilirsiniz.

Pembe ruj iddialı olduğu kadar masum bir hava katıyor. Hafif pembeleştirilmiş yanaklar ise seksi görünüyor. Stila’nın pembe rujlarından yararlanabilirsiniz.

15451.jpg

Çikolata dudaklar

Pembe ve kırmızı dudakların yanısıra kahverengi rujlar da bu yılın öne çıkacakları arasında. Çikolata dudaklar vamp ve çekici görünüyor.

Donna Karan’ın şovunda dikkat çeken kahverengi ruj sürülmüş dudaklar, kahve rengi dudak kalemiyle belirginleştirilmiş; kaşlar ise koyulaştırılmış. Kahverengi ruj sevenler Mac mocha veya çikolata tonlarını tercih edebilir.

15452.jpg

Yorum yapın