Beren Saat’in ‘göğüs ucu’ davası görüldü

Beren Saat ile “Gecenin Kanatları”nın üretimcisi arasında süren göğüs ucu davasında rol dostu Murat Ünalmış oyuncunun aleyhine aleyhine şahitlik yaptı

Önceki sene seyirciyle buluşan “Gecenin Kanatları” filminin imal firmayı Ebat Film’in, gala ve promosyon çalışmalarına katılmadığı için başrol oyuncusu Beren Saat hakkında açtığı 30 bin liralık davanın yeni mahkemesi dün sabah İstanbul Adliyesi’nde görüldü.

Saat, filmin fragmanına Murat Ünalmış’la çekilen sevişme sahnesi sırasında aynadan göğüs ucunun göründüğü görüntünün konulmasına çok bozulmuş, gala ve bazı promosyon çalışmalarına katılmayarak imalciyi protesto etmişti. Ebat Film’in ortağı Murat Tokat da, Beren Saat’in bu tutumuyla filmin daha çok seyirciye erişmesini yasakladığı mazeretiyle dava açmıştı. Mahkemede Saat’in başrolü paylaştığı Murat Ünalmış, Ebat Film lehine şahitlik yaptı. Filmin rejisörü Serdar Akar ise şahit listesinde göründüğü halde gerekçe belirterek mahkemeye gelmedi.

KONTRATA TERS DAVRANDI

10 dakika süren davada Murat Ünalmış, Beren Saat’in imza attığı kontrata ters davrandığını belirtti ve “Ben ve tam oyuncu dostlarımız filmin promosyon çalışmalarına katıldığımız halde Beren gala dahil hiçbir promosyon çalışmasında yer almadı. Bu vaziyet yaptığımız kontrata ters” dedi. Yeni mahkemede rejisör Serdar Akar ve filmin basın danışmanı Filiz Öcal şahitlik yapacak. 11 Aralık 2009’da gösterime giren film 2 milyon 865 bin 500 lira hasılat elde etmişti.

Yorum yapın