Bebeğiniz banyo saatlerini çok sevecek!

.

.jpg

Bebeğinize banyo yaptırmak sizi zorluyor ve yoruyor olabilir. Bebeklerin başından aşağı aniden dökülen sudan korkması ve bağırması aslında oldukça normaldir. Bebek.com, sakin ve eğlenceli bir banyo saatinin ipuçlarını veriyor.

19574.jpg

Dikkatini başka şeylerle dağıtın

Bebeğiniz banyoda olmaktan pek mutlu değilse dikkatini dağıtma yoluna gidebilirsiniz. Bebeğinizi yıkarken onunla konuşun ya da ona şarkı söyleyin. Elini tutmayı ya da bir oyuncakla oynamasını da deneyebilirsiniz.

19579.jpg

Elinizin altında bir havlu olsun

Bebeğiniz sudan bunaldığında alnını ve yüzünü bir havluyla kurulayarak en azından biraz rahatlamasına yardımcı olabilirsiniz. Kuruluk hissi onu da rahatlatacaktır.

19576.jpg

Daha az şampuan kullanın

Bebeklerin çok fazla şampuana ihtiyacı yoktur. Daha az şampuan daha az durulanma demektir ve bebeğiniz böylece kendini daha rahat hissedecektir. Eğer bebeğinizin saçı azsa püskürtmeli bir şampuanı tercih edebilirsiniz.

19577.jpg

Doğru mimikleri kullanın

Bebekler her şeyi gözlemlerler ve taklit ederler. Örneğin, boynunu yıkayacaksınız ve başını bir türlü arkaya atmıyorsa önce siz başınızı arkaya atarak sizi taklit etmesini sağlayabilirsiniz. Ya da tavana bakması için ilgisini çekecek bir şeyler yapabilirsiniz.

19578.jpg

Yorum yapın