Aşk hatalarına düşmeyin!

.

.jpg

‘Aşk artık avcumun içinde’ demeden önce kendinize hatırlatmanız gereken bazı konular var. İlişkinizin hatasız ve eksiksiz ilerlemesini istiyorsanız, önce işe buradan başlayın.

12362.jpg

Erkekleri değiştiremezsiniz!

Kültürümüzde yer alan bir sözü hemen hatırlatalım: ‘Kadınlar erkekleri “değiştirebilirim” diye, erkekler kadınları “asla değişmez” diye alırlar.’

Yanlış!

Bazen aşkın bir erkeği değiştirdiğiyle ilgili olaylara şahit oluyoruz. Bunun sebebi erkeklerin mutsuzluğa ve yenilgiye katlanamamasıdır, daha iyi bir eş ya da sevgili olma azmi değil…

Yapabileceğiniz şey özellikle evlenmeye karar vermeden önce onu tüm hatalarıyla kabul ettiğinizden emin olmaktır. Ortak bir paydada buluşabileceğiniz tüm konuları konuşun, sizi üzen konuları içinize atmayın.

3134.jpg

Elektrik mevzuu(!)

Kimya sonradan yakalayabileceğiniz bir şey değildir. ‘O harika biri, ama beni heyecanlandırmıyor’ diyorsanız uzak durun. Size hiç uygun kişilere aşık olabilirsiniz, ama onlarla bir ilişki yürütmek zordur. Size çok uyan birine aşık olamazsanız, onunla ilişki yürütmek imkansızdır!

9620.jpg

İki değil, bir olun!

Bir ilişkideyken kendinizi onun bir parçası olarak görüp görmediğinizi sorgulayın. Elbette kendinizi düşünmeniz gerekiyor. Bu duygusal olarak ait hissetmekle ilgilidir. Ona yardım edebilmek için çaba göstermeniz, başarılarını kendi başarınız gibi sahiplenmeniz, mutlu etmek için yaptıklarınız ‘biz’ olma eyleminin bir sonucudur.

Bunu empatik olarak da düşünebilirsiniz. Eğer onu üzdüğünüzde kendinize ‘ben olsam ne hissederdim’ diye sorabiliyorsanız doğru adımları atıyorsunuz demektir.

2841.jpg

Hislerinize güvenin!

Özellikle bir kadınsanız!

Hisleriniz genelde sizi yanıltmaz. Kendinizi tahlil edin. Yakın arkadaşlarınıza ondan bahsederken hangi cümleleri kuruyorsunuz?

– Şimdilik iyi gidiyoruz, bakalım neler olacak…
– Onunla her şey bambaşka! O kadar mutluyum ki…

İki cümledeki sonsuz farkı bulalım! İlkine benzer cümleler içinizdeki şüphenin göstergesidir. Emin değilseniz genelde haklısınızdır!

Hisleriniz sizi hayal kırıklığına da uğratabilir, fakat denemeye değer olduğunu ‘hissediyorsanız’ sonuna kadar gitmelisiniz.

8315.jpg

Yorum yapın