A’dan Z’ye düğün rehberi burada!

…..

.jpg

Yaz geldi, düğün sezonu başladı. Siz daha işe nereden başlayacağınıza karar vermediyseniz ELMAELMA’nın düğün rehberine bakmadan düğün hazırlıkları yapmayın!

19652.jpg

Rüya gelinliğiniz hazır mı?

O gecenin meleği sadece siz olacaksınız. Hayallerinizi süsleyen bir gelin olmak için size uygun gelinliği seçerken bunlara dikkat edin.
– Gelinlik modelinizi seçerken fiziğiniz, karakteriniz, düğün mekanı dikkate alınarak uygun tarzı belirlemeye çok dikkat edin.
– İnce ve uzun gelinler kat kat volanlı etekler, boydan bütün drapeli ve büstiyerli iki parçalı gelinlik tercih edebilirler.
– Orta ve kısa boy gelinler gelinlikte kabarık olmayan hafif kuyruklu evaze etekler, süslemeli motif seçimlerinde küçük ve uzunlamasına dizaynlar seçmeli.
– Kilosu olan gelin adaylarının gelinliği kulptan açılımlı parçalı ve evaze etekli olmalı. Kesinlikle belden kabarık gelinlik modellerinden kaçınmalılar. Olabildiğince evaze hatları belli etmeyen hafif dökümlü kumaşlarla hatlar gizlenmeli.

Gelinlik seçerken bunları da göz önünde bulundurun

25953.jpg

Gelinliğinizi tamamlayacak duvağı seçiyoruz
Gelinliğinizi tarzını ve modelini belirleyen duvak seçimi de an az gelinlik kadar önemlidir. Peki bunun için nelere dikkat etmeniz gerekiyor biliyor musunuz?
– Duvağınızı seçerken gelinliğinizin tarzıyla uyumlu olmasına dikkat edin, mümkünse gelinlik ve duvağınızı takım olarak tercih edin.
– Gelinliğinizin tonu beyaz ya da kırık beyaz olabilir, duvağınızı da aynı tonda seçmeye özen gösterin. Beyaz renklerin hepsi aynı gibi görünse de ara tonları arasında ciddi fark olur.
– Duvağınızın boyunu gelinliğinizin modeline göre belirleyin. Kısa ya da deniz kızı modelleri için kısa, uzun ve kabarık modeller için de uzun duvak tercih edin.
– Dantel gibi detaylara dikkat edin dümdüz saten bir gelinliği hareketlensin diye dantelli bir duvakla kullanmayın. Gelinliğinizle bütünlük yaratmaya çalışın.

Güzelliğinizi tamamlayacak diğer ayrıntılar burada

22798.jpg

Sıra geldi en uygun ayakkabıyı seçmeye

Her ne kadar uzun ve kabarık gelinliğin altından ayakkabı görünmez diye düşünülse de unutmayın, ayaklarınız mutlaka görünür. Bu nedenle uygun ve şık ayakkabıyı seçmek çok önemli. Peki neye mi dikkat edeceğiz?
– Gelin ayakkabısını hazır almak istiyorsanız mutlaka akşam saatlerinde alışverişe çıkın çünkü düğün gününüzde o kadar çok ayakta kalacaksınız ki ayaklarınız akşam saatlerinde şişmiş olacak.
– Öncelik ayakkabının rahat ve şık olmasına çok önem verin,
– Gelinliğinizi daha güzel taşımak için topuklu ayakkabıyı tercih edin.
– Gelin ayakkabınızı alırken düğünün yapılacağı mekanı ve mevsimi de hesaba katmalısınız. Kır düğünü ya da bahçe düğünü düşünüyorsanız düz tabanlı sandaletlere de bir göz atın

25952.jpg

Gelin çiçeğiniz hazır mı?

Gelin çiçeğiniz hala hazır değilse ve nasıl bir seçim yapacağınıza karar vermediyseniz bu ipuçları çok işinize yarayacak
– Gelin çiçeğinizde mutlaka mevsim çiçeklerini kullanın.
– Çiçeğin gelinliğinizin modeline uygun olmasına özen gösterin.
– Çiçekleri bağlama detayına önem verin. Özellikle yuvarlak bir buket tercih edecekseniz saplarının uzunluğuna ve kapatılma şekline dikkat edin.
– Değişik aksesuarlar kullanın Daha hareketli ve farklı bir tarza sahip olduğunuzu düşünüyor ve gelin çiçeğinizde abartıdan kaçınmıyorsanız inci, kalp, uğur böceği gibi birçok aksesuar değişik alternatifler sunuyor.

18429.jpg

O gece sadece güzelliğiniz konuşulsun

Unutmayın, gelin makyajı hata affetmez! Çektirdiğiniz resimler bir ömür sizinle olur ve hep o geceyi hatırlatır. Bu yüzden dikkat etmeniz gereken noktalar var.
– Kimsenin makyajını birebir kendinize kopyalamaya çalışmayın.
– Nedimeleriniz gibi olan en yakın arkadaşlarınızı aynı makyajı yapmaya zorlamayın. Çünkü herkes farklı göz rengi ve cilt tonuna sahip. Bırakın, nasıl istiyorlarsa öyle yapsınlar!
– Dudak parlatıcılarından kaçının. En iyisi, mat veya normal yapıdaki rujlardır.
– Makyajınızın uzun bir gün ve gece boyunca yüzünüzde kalacak, unutmayın. Gözyaşına ve tere karşı dayanıklı bir makyaj yaptırmalısınız.
– Gelinler, parlak ve ışıl ışıl olmak isterler ama parlak makyaj yağlı bir görünüm verecektir.

Güzeller güzeli bir gelin olmak için bunları da unutmayın!

24419.jpg

Gelin şaçı yapıyoruz!

Düğün gününüzde, kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak en önemli detaylardan biri de gelin saçınız! İçinize sinmeyen bir saç, bütün gecenizi mahvedebilir! Bu nedenle bunlara çok dikkat edin

– Saç modelinize karar verirken gelinliğinizi ve düğünün yapılacağı ortamı göz önünde bulundurun. Bir kır düğünü için açık saçlarda minik çiçekler hoş dururken, balo salonu için topuz bir model ve göz alıcı bir taç yerinde bir seçim olacaktır.
– Rüzgarlı bir günde kır düğünü yapıyorsanız saçlarınızın dağılmayacağı bir modeli ve aksesuarları seçmelisiniz.
– İnce, uzun bir yüzde uygulanacak topuz modelinde yüze doğru bir tutam saç düşürülmesi gelinin yüzünü daha da uzun göstereceği için tercih edilmez. Toplu gelinlerde ise, yüzü ince göstermek için yüze yanlardan ve kulak arkasından saçlar çıkarılabilir.

2012’nin en güzel gelin saçları burada!

25951.jpg

Düğün pastamızı kesiyoruz!

Görüntüsünden lezzetine kadar hafızalardan ve damaklardan silinmeyecek bir düğün pastasına ne dersiniz?
– Düğün tarihinizi kararlaştırdıktan sonra, pastanız için araştırmalara başlamanız gerekir. Tavsiye edilen süre ise düğünden 3-4 ay öncesidir.
– Meyveli pasta seçecekseniz meyvelerin mevsiminde ve taze olmasına dikkat edin!
– Boşuna zaman kaybetmemek için, dikkat etmeniz gereken bir nokta da; düğün pastanızın tecrübeli eller tarafından yapıldığından emin olmanız.
– Pastanızı seçmeden önce mutlaka en az 4 farklı pasta deneyin. Pastanın görüntüsüne aldanıp, hemen karar vermeyin.

25950.jpg

Yorum yapın